Nie znalazłeś leku?

Daj nam znać!

Sprawdzimy dla Ciebie dostępność leku, którego nie udało się znaleźć w aptece.Zamówienia wysyłamy:

Dane do przelewu

Bank Millennium SA

79 1160 2202 0000 0000 8840 7995

 

Galen Spółka Jawna Nieśmiałek i Wspólnicy

Apteka

ul.Traktorowa 61

91-111 Łódź

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty po przedpłacie na konto możliwy jest poza kolejnością w siedzibie apteki.

Pracujemy:
dni robocze 8 - 20
soboty 8 - 15.

Sylimarol draz. 0.07g 30 szt.

  • Producent: POZNAŃSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A.
  • Kod: KS_2755
  • W magazynie: 640 szt.
  • Dostępność: Jest
  • Cena: 9,98 zł
  • szt.
  • Poleć produkt

Opis

Nazwa: Sylimarol 70mg
Postać: tabl.drażow.
Dawka: 0,07 g
Opakowanie: 30 tabl. (2 blist.po 15 szt.)
Skład: Substancjami czynnymi leku są:100 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum) o zawartości 70 mg flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinęPonadto lek zawiera substancje pomocnicze: rdzeń: glukoza, skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian. Składniki otoczki: sacharoza, talk, guma arabska, mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba
Wskazania: Sylimarol 70mg jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.Stosowany jest wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach występujących po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.
: Nie należy stosować leku, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny Compositae. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, Sylimarol 70mg może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią. W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych.Sporadycznie obserwowane jest łagodne działanie przeczyszczające.Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.
Interakcje: Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.
Dawkowanie: Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie 1 tabletkę po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Czas stosowania leku należy skonsultować z lekarzem. Trwa on od 2-4 tygodni do kuracji 6-miesięcznej. Po konsultacji z lekarzem i po poważniejszych zatruciach można zwiększyć dawkę do 5 tabletek dziennie. Minimalna dzienna dawka wynosi 200 mg, natomiast maksymalna 400 mg. Lek jest skuteczny w przypadku systematycznego stosowania. Podczas terapii należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.
Dawkowanie (dzieci): Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci do 12 roku życia.
Środki ostrożności: W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (zażółcenia skóry, zabarwienia na żółto oczu) należy zasięgnąć porady lekarza.
Prowadzenie pojazdów: Stosowanie preparatu nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.
Przedawkowanie: Brak danych o objawach przedawkowania.
Ciąża: Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Uwagi: W przypadku stwierdzenia nietolerancji na niektóre cukry należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego produktu.Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C.Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.Nie stosować leku Sylimarol 70mg po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę co zrobić z lekami, które nie są już potrzebne. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.