Nie znalazłeś leku?

Daj nam znać!

Sprawdzimy dla Ciebie dostępność leku, którego nie udało się znaleźć w aptece.Dane do przelewu

Bank Millennium SA

79 1160 2202 0000 0000 8840 7995

 

Galen Spółka Jawna Nieśmiałek i Wspólnicy

Apteka

ul.Traktorowa 61

91-111 Łódź

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty po przedpłacie na konto możliwy jest poza kolejnością w siedzibie apteki.

Pracujemy:
dni robocze 8 - 20
soboty 8 - 15.

Regulamin

 ZAŁOŻENIA WSTĘPNE

 Serwis świadczy usługi sprzedaży jedynie klientom indywidualnym

 

1. Serwis www.apteka-hurtownia.pl działa w oparciu o działalność placówki Apteka Hurtownia GALEN z siedzibą w Łodzi, przy ul. Traktorowej 61.
Apteka i hurtownia posiadają odpowiednie koncesje wydane przez Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej na prowadzenie apteki ogólnodostępnej o nr FAA/2830/A/91 oraz hurtowni farmaceutycznej o nr FAO-H/1417/98.
Firma jest zarejestrowanym płatnikiem VAT o numerze NIP 726-000-20-34, numerze REGON 470514539, numerze KRS 0000005999.
 
2. Wszystkie produkty sprzedawane w serwisie www.apteka-hurtownia.pl zostały dopuszczone do obrotu na terenie Polski, posiadają oznaczenia producenta lub importera, wymagane znaki zgodności z odpowiednimi przepisami prawa oraz zostały nabyte od uprawnionych podmiotów (hurtowni farmaceutycznych lub bezpośrednio od producentów) zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wszystkie produkty są oryginalne, transportowane i przechowywane w odpowiednich warunkach temperaturowych. Respektowane są wszelkie wymogi, które gwarantują wymagania jakościowe pożądane przez producenta i inspektoraty.

3. Przedmiotem umowy sprzedaży internetowej zawieranej pomiędzy Klientem/Zamawiającym a serwisem www.apteka-hurtownia.pl są kosmetyki, suplementy diety, wyroby medyczne, sprzęt medyczny, leki bez recepty (OTC – Over the Counter).
Serwis www.apteka-hurtownia.pl nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej leków wydawanych na zlecenie lekarskie (receptę - Rp.) oraz produktów wymagających przechowywania w niskich temperaturach. Takie produkty posiadają specjalne oznaczenia i mogą być zamówione i osobiście odebrane przez Klienta w aptece stacjonarnej.

4. Prezentowane ceny są cenami detalicznymi brutto wyrażonymi w złotych polskich. Mają one charakter wiążący w chwili realizacji zamówienia (z zastrzeżeniem patrz punkt 5 regulaminu) i nie obejmują opłaty za dostawę. Koszt dostawy zostaje doliczony do wartości zakupionego towaru.
Ceny produktów obowiązują tylko przy zamówieniach składanych w serwisie www.apteka-hurtownia.pl i obowiązują do czasu ich zmiany lub odwołania.

5. Serwis www.apteka-hurtownia.pl zastrzega sobie prawo odmowy lub opóźnienia realizacji zamówienia, gdy:
- prezentowana cena jest rażąco niska, co może wynikać z błędu. Wszelkie sytuacje budzące wątpliwości wymagają kontaktu z apteką
- dane osoby składającej zamówienie budzą wątpliwości lub są niepełne (np. brak numeru kodu, numeru telefonu itp.)
- zrealizowanie zamówienia jest niemożliwe z winy producenta, dystrybutora, hurtownika (wstrzymanie lub wycofanie serii produktu, hurtowy brak preparatu)
- niniejszy regulamin jest nie przestrzegany.

6. Zmiana adresu wysyłki musi być dokonywana na drodze mailowej i potwierdzona przez serwis www.apteka-hurtownia.pl.
Brak potwierdzenia oznacza, że zmiana adresu nie została zatwierdzona. Klient proszony jest w takiej sytuacji o kontakt telefoniczny z serwisem.

7. Kolorystyka zdjęć oraz wygląd produktów mogą odbiegać od aktualnie oferowanych, co może być wynikiem niedoskonałości zdjęć bądź zmian opakowania wprowadzonych w międzyczasie przez producenta.

8. Materiały znajdujące się na stronach internetowych serwisu www.apteka-hurtownia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny.
Apteka nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe użycie preparatów kupionych poprzez serwis www.apteka-hurtownia.pl , jak również za mylną interpretację ulotek dołączonych do opakowania.
Opisy prezentowanych produktów służą jedynie celom informacyjnym oraz identyfikacji produktu i mogą mieć formę skróconą. Dlatego przed użyciem należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

9. Wszelkie informacje zawarte w serwisie www.apteka-hurtownia.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym, diagnoz luz zaleceń w zakresie leczenia i w żadnym wypadku nie mogą zastępować specjalistycznych badań lekarskich oraz doradztwa medycznego. Rozpoczęcie leczenia, terapii oraz stosowanie jakichkolwiek preparatów leczniczych winno być poprzedzone konsultacją z lekarzem. To lekarz zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność leczenia.

10. Informacje na temat określonych produktów nie stanowi ich reklamy ani rekomendacji.

 

 

ZAMÓWIENIA

 

1. Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu serwisu www.apteka-hurtownia.pl.

2. Warunkiem realizacji zamówienia jest:
- prawidłowo wypełniony formularz
- zaksięgowanie należnej kwoty na koncie serwisu www.apteka-hurtownia.pl (płatności należy dokonywać na konto BANK MILLENIUM 79 1160 2202 0000 0000 8840 7995 , kwotę należną do zapłaty stanowi suma wartości zamówionych przedmiotów oraz kosztów wysyłki)
- w przypadku zamówienia pobraniowego  - potwierdzenie przez aptekę przyjęcia takiego zamówienia.

3. Dokonując zakupów za pośrednictwem serwisu www.apteka-hurtownia.pl Klient upoważnia kuriera DHL do odbioru w swoim imieniu i na swoją rzecz zakupów w aptece zgodnie z zamówieniem oraz dostarczenie ich pod podany w zamówieniu adres.

4. Składanie zamówień odbywa się 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, przy czym realizacja rozpoczyna się zwykle w przeciągu 1-3 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty na koncie.
Do każdego zamówienia wystawiamy standardowo paragon fiskalny lub na życzenia Klienta fakturę VAT (należy zaznaczyć w formularzu zamówienia).
W przypadku niedostępności produktu czas oczekiwania może się wydłużyć, o czym Klient informowany jest niezwłocznie mailowo lub telefonicznie. W wyjątkowych sytuacjach, gdy produkt nie będzie dostępny z przyczyn niezależnych od apteki, apteka zastrzega sobie prawo do odstąpienia od realizacji zamówienia częściowo lub całkowicie.
 
5. Serwis www.apteka-hurtownia.pl zastrzega sobie prawo do obciążenia Klienta kosztami transportu wtedy, gdy nieudana próba dostarczenia zamówienia do Klienta wynika z podania przez Klienta błędnego adresu, kodu, nieodebrania paczki w terminie lub odmowy przyjęcia.

6. Zgodnie z Prawem Farmaceutycznym serwis www.apteka-hurtownia.pl nie prowadzi sprzedaży do aptek oraz punktów aptecznych.

7. Serwiswww.apteka-hurtownia.plzastrzega sobie prawo do rozłożenia zamówienia na kilka przesyłek w przypadkach, gdy nie chce narażać Klienta na wydłużenie czasu oczekiwania na produkty  dostępne od ręki, a potrzebuje więcej czasu na skompletowanie pozostałej części zamówienia. Klient w takim przypadku nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z nadaniem kolejnych przesyłek.

8. Klient proszony jest o sprawdzenie w obecności kuriera dostarczonego zamówienia pod względem ilościowym i jakościowym oraz natychmiastowe zgłoszenie ewentualnych nieprawidłowości do serwisu www.apteka-hurtownia.pl.  

9. Dane Klientów są strzeżone z zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Ustawa z dnia 29.08.1997 wraz z późniejszymi zmianami). Informacje o zamówieniach i płatnościach oraz dane osobowe są poufne i całkowicie bezpieczne oraz chronione przed dostępem osób nieuprawnionych.
Podanie danych osobowych przez użytkowników jest dobrowolne i służy jedynie realizacji zamówienia.
Klient ma dostęp do treści swoich danych oraz prawo do ich poprawiania.
 
10. Finalizacja transakcji powinna nastąpić w ciągu 7 dni. Jeśli w ciągu tego czasu serwis nie odnotuje potwierdzenia i przelewu na konto bankowe, zamówienie zostanie anulowane

11. Zamówienia złożone w soboty, niedziele i święta będą rozpatrywane od następnego dnia roboczego.

12. Zgodnie z Ustawą z dnia 24 kwietnia 2015r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw apteka nie prowadzi sprzedazy wysyłkowej produktów leczniczych zawierających w składzie pseudoefedrynę, dekstrometorfan lub kodeinę oraz hormonalnych środków antykonepcyjnych do stosowania wewnętrznego, posiadających kategorię dostępności OTC (bez recepty).

13. Odbiór osobisty możliwy jest tylko po przedpłacie na konto i otrzymaniu potwierdzenia, że zamówienie jest przygotowane do wydania.
Klienci serwisu www.apteka-hurtownia.pl obsługiwani są poza kolejnością. Odbioru może dokonać osoba zarejestrowana w serwisie (Kupujący) lub przez nią upoważniona (wzór upoważnienia w załączniku). O zmianie osoby odbierającej apteka powinna być poinformowana mailowo.
UWAGA! Udając się po odbiór prosimy zabrać ze sobą ważny dokument tożsamości (dotyczy to zarówno Kupującego jak i osoby upoważnionej).
Mając na względzie bezpieczeństwo transakcji, zamówienie nie będzie wydawane osobom nieuprawnionym (bez stosownego upoważnienia).

 Pobierz plik : formularz upoważnienia do dobioru towaru

14. Zamówienia są przygotowywane przez wykwalifikowany personel serwisu www.apteka-hurtownia.pl.

 

 

ZWROTY

 

Serwis www.apteka-hurtownia.pl dołoży wszelkich starań, by realizacja Państwa zamówienia odbyła się jak najszybciej i w jak najbardziej satysfakcjonujący dla Klienta sposób.
 
1. Zgodnie z Ustawą z 2.03.2000r. "O Ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" oraz Ustawę z dnia 18.07.2002r. "O Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną" klient może zrezygnować z towaru kupionego w aptece bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od odebrania przesyłki.
Jednocześnie zgodnie z ustawą (Dz.U.04.53.533 z dnia 6.09.2001r. Prawo Farmaceutyczne):
„ Art. 96.
5. Produkty lecznicze i wyroby medyczne wydane z apteki nie podlegają zwrotowi, z zastrzeżeniem ust. 6.
6. Przepis ust. 5 nie dotyczy produktu leczniczego lub wyrobu medycznego zwracanego aptece z powodu wady jakościowej lub niewłaściwego ich wydania.”
 
2. Zwrot jest możliwy wówczas, gdy towar nie był używany ani nie został w żaden sposób uszkodzony.

3. Chęć zwrotu należy zgłosić telefonicznie, mailowo lub osobiście w aptece GALEN w Łodzi.

4. Zwracany towar należy starannie opakować i odesłać wraz paragonem lub fakturą VAT na adres apteki ul. Traktorowa 61, 91-111 Łódź.

5. Koszty przesyłki ze zwracanym towarem ponosi klient, tj. koszty dostawy i odesłania towaru.

6. Serwis www.apteka-hurtownia.pl nie przyjmuje przesyłek odesłanych za pobraniem.

7. Po otrzymaniu zwrotu towaru pieniądze będą przesłane przelewem bankowym na konto podane przez klienta w ciągu 7 dni po otrzymaniu zwrotu.

 

REKLAMACJE

1. Wszelkie reklamacje związane z zamówieniem będą rozpatrywane indywidulane.

2. Wszystkie towary dostępne w serwisie www.apteka-hurtownia.pl objęte są gwarancją producenta. Jeżeli po otrzymaniu towaru Klient znajdzie w nim wady techniczne lub wygląd, zapach itp. będzie budził jakiekolwiek wątpliwości , powinien o tym niezwłocznie poinformować serwis www.apteka-hurtownia.pl. Reklamacje tego typu będą rozpatrywane na specjalnych warunkach wynikających z konieczności zgłoszenia wady do producenta lub dystrybutora.

3. Uszkodzenia wynikające z winy przewoźnika (np. zgniecenia, stłuczenia opakowań szklanych) powinny być zgłoszone kurierowi w momencie odbioru paczki. Konieczne jest spisanie w obecności kuriera protokołu reklamacyjnego i powiadomienie serwisu www.apteka-hurtownia.pl o zaistniałej sytuacji. Przebieg postępowanie reklamacyjnego jest monitorowany przez nadawcę.

4. Klient ma obowiązek sprawdzić zawartość paczki w obecności kuriera. Ewentualne niezgodności powinny być ustalone i zgłoszone do serwisu www.apteka-hurtownia.pl.
Zamówienia pakowane są: w koperty bezpieczne (bąbelkowe), pudełka kartonowe, kurierskie koperty firmowe. Przesyłki są zabezpieczone firmową taśmą www.apteka-hurtownia.pl i wszelkie ślady świadczące o naruszeniu (otwieraniu) przesyłki powinny być zgłoszone kurierowi w momencie odbioru paczki.
Serwis www.apteka-hurtownia.pl zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia reklamacji, jeśli powyższa zasada nie będzie przestrzegana.

5. Niezgodności w zamówieniu będą rozpatrywane po uprzednim zgłoszeniu w ciągu 5 dni roboczych.